Wielu klientów przychodzi do Nas, poszukując swojej wymarzonej nieruchomości. Określając lokalizację w której mamy szukać działek budowlanych wielu z Państwa dopiero od Nas dowiaduje się o planowanych budowach dróg krajowych. Jedna z nich powstanie już w najbliższym czasie, ponieważ inwestycja przewidziana jest na lata 2020-2023.

Nasze miasto Ostrowiec Świętokrzyski prężnie się rozwija co widać na każdym kroku, tyczy się to także naszych dróg. W ubiegłym miesiącu GDDKiA poinformowało o podpisaniu umowy z wykonawcą konsorcjum Fabe Polska (lider) i SP Sine Midas Stroy na realizację tzw. obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego.

Nieruchomości Dorota Gagat to pośrednicy, którzy dużą wagę przywiązują do zdobycia wszystkich informacji o nieruchomości i poinformowania o jej możliwościach zarówno stronę sprzedającą oraz kupującą.

Zakup nieruchomości szczególnie pod budowę domu, jest decyzją z którą trzeba się związać na długie lata, dlatego nie można podejmować jej pochopnie.

Pośrednik nieruchomości to osoba, która dla Państwa bezpieczeństwa powinna być najlepiej poinformowana o planach i inwestycjach jakie planują lokalne władze. To pośrednik zajmuje się nieruchomościami na co dzień, to on powinien wiedzieć jakie są ryzyka oraz jakie możliwości i to po jego stronie leży opieka nad sprzedawaną nieruchomością a także stronami jej zakupu.

W czasie oględzin nieruchomości dokonywanych na zlecenia banków mieliśmy kilka razy sytuację w której wycenialiśmy piękne domy wybudowane na działkach kupowanych z asystą pośrednika który nie poinformował kupujących że działki które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie są już nieruchomościami inwestycyjnymi.

Co się wiąże z taką nieruchomością sąsiadującą?

To że gdy klient kupował tą działkę nie miał żadnego sąsiada w promieniu 1 km. Gdy zakończył budowę po 14 miesiącach za jego nieruchomością powstała wielka hala przemysłowa wraz z parkingiem i kilkunastoma tirami przyjeżdżającymi codziennie. Można się tylko domyślać jak wielkie niezadowolenie kryje w sobie klient który mieszka teraz w sąsiedztwie hali przemysłowej i wiąże go z tym domem kredyt hipoteczny. Według pośrednika Nieruchomości Dorota Gagat jest to czarny scenariusz od którego chcemy ustrzec jak największą liczbę klientów.

Taka sama sytuacja może mieć miejsce w związku z budowaną obwodnicą Ostrowca Świętokrzyskiego. Może ktoś z Państwa, z Państwa znajomych lub otoczenia planuje zakupić nieruchomość gruntową na pograniczach miasta? Jeśli tak, to warto wiedzieć jak będzie kształtowała się przyszłość ostrowieckich dróg oraz planów zagospodarowania przestrzennego / studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego aby uniknąć sytuacji podobnej do wskazanej przez nas powyżej.

Nie muszą Państwo wiedzieć wszystkiego o nieruchomościach! Wystarczy że poprosicie o pomoc specjalistów w tej dziedzinie. Niezależnie czy są Państwo stroną kupującą czy sprzedającą nieruchomość warto przyjść do pośrednika i zapytać o radę. Jeśli już współpracują Państwo z pośrednikiem, również warto się skonsultować z innym agentem w innej firmie tak, aby zabezpieczyć swoją inwestycję w nieruchomości.

Przypominamy również że w każdy piątek w biurze Nieruchomości Dorota Gagat odbywają się darmowe niezobowiązujące konsultacje z rzeczoznawcą majątkowym, ale również z pośrednikiem.